Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
viac informácií
Skolaudované
bývajte ihneď
SK EN

EINPARK A JEHO VYCHYTÁVKY

Energetický certifikát A1 pre primárnu energiu
Tepelné čerpadlá – na kúrenie a na chladenie
Podlahové kúrenie
Hliníkové okná s izolačným trojsklom
Motoricky ovládané exteriérové žalúzie
Chladenie fancoilami v cene bytu
Bezbariérový prístup do objektu
Kamerové systémy a bezpečnostná služba
Výťahy s rekuperáciou energie
Predpríprava na nabíjačky elektromobilov

ŠTANDARD

DIGITÁLNY TERMOSTAT
CHLADENIE FANCOILAMI V CENE BYTU
VSTUPNÉ DVERE VYSOKEJ BEZPEČNOSTNEJ TRIEDY
PODLAHOVÉ VYKUROVANIE
VÄČŠINA KUCHÝŇ JE VYBAVENÁ SAMOSTATNÝM ODVODOM NA DIGESTOR (VYVEDENÝM NA STRECHU)
NADŠTANDARDNÉ AKUSTICKÉ MEDZIIZBOVÉ PRIEČKY
VYSOKOKVALITNÉ HLINÍKOVÉ OKNÁ S IZOLAČNÝM 3-SKLOM S NADŠTANDARDNÝM AKUSTICKÝM ÚTLMOM
ELEKTRICKY OVLÁDANÉ EXTERIÉROVÉ ŽALÚZIE
OSVETLENIE BALKÓNA LED PÁSOM
KAŽDÝ BYT MÁ BALKÓN ALEBO TERASU
PREVETRÁVANÁ FASÁDA V KOMBINÁCII S KONTAKTNÝM ZATEPĽOVACÍM SYSTÉMOM

INTELIGENTNÉ RIEŠENIA

  • Vegetačné zelené strechy plnia nielen estetickú funkciu, ale sú najmä modernou a ekologickou termoizoláciou, ktorá zlepšuje mikroklímu prostredia a šetrí náklady na energie. Poskytujú tiež ochranu pred UV žiarením či krupobitím, regulujú vlhkosť a prašnosť v dome, produkujú kyslík, pohlcujú oxid uhličitý a zadržiavajú dažďovú vodu.
  • Zelený vnútroblok rezidencie je spoločný s administratívnou časťou projektu. V rámci tohto priestoru sú pergoly nad exteriérovými parkovacími miestami porastené zeleňou a zelená je aj strecha kontajnerových stojísk. Parkové úpravy sú navrhnuté s využitím miestnych druhov rastlín s minimálnymi nárokmi na údržbu. Funkciou zelených plôch je predovšetkým retencia dažďovej vody, ktorá sa ďalej využíva na zavlažovanie, zníženie teploty vo vnútrobloku a vytváranie príjemnej mikroklímy.
  • Fasáda bytového domu je navrhnutá ako prevetrávaná fasáda s kompozitným obkladom v kombinácii s kontaktným zatepľovacím systémom a s ušľachtilou omietkou. Prevetrávaná fasáda v lete odvádza prebytočné teplo a znižuje nároky na chladenie, v zime chráni pred vlhnutím izolácie a zároveň zvyšuje zvukovo-izolačné vlastnosti obvodového plášťa budov.
  • Tepelné čerpadlá využívajúce systém voda-voda zabezpečujú v zimných mesiacoch vykurovanie v spolupráci s plynovou kotolňou na dohrev úžitkovej vody. Využívanie tohto obnoviteľného zdroja predurčuje lokalita Podunajskej nížiny a jej hydrogeologické pomery, ktoré sú bohaté zásobárne spodnej vody, zároveň tento systém znižuje množstvo vyprodukovaných emisií oproti konvenčným spôsobom. Táto podzemná voda sa v letných mesiacoch využíva na chladenie bytov.
  • Chladenie v byte je realizované prostredníctvom fancoilových jednotiek, ktoré sú umiestnené v byte tak, aby zabezpečili účinné a komfortné chladenie priestoru.
  • Regulácia tepla, prípadne chladu, v jednotlivých obytných miestnostiach s podlahovým kúrením je zabezpečená digitálnym termostatom. Regulácia tepla je rozdelená do dvoch zón – denná časť (obývačka, kuchyňa, WC, kúpeľňa) a nočná časť (izby – každá je vybavená svojím vlastným termostatom).
  • Možnosť osadenia nabíjačky elektromobilu pri garážovom stojisku, dve rýchlonabíjačky umiestnené vo vnútrobloku.